ZOBACZ NASZĄ

OFERTĘ

 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut.

IDŹ DO

BIAŁE GOŁĘBIE NA

WESELE

 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut.

IDŹ DO

Header

Obecnie posiadam blisko 250 gołębi umiejscowionych w dwóch gołębnikach:

  • Gołębnik Mistrzów (część I)

    połączony z

    Rozpłowowym, (część II)

  • Lotowym.

Gołębnik Mistrzów to gołębnik rozpłodowy. Powstał w 1999r. jako wolnostojący budynek. Wymiary ok. 7m x 3,5m x 5,5m. Gołębnik Mistrzów jest podzielony na 2 części. Częśc I jest otwarta natomiast, część II jest zamknięta. Do części II dobudowana jest woliera, w której gołąbki wypoczywają. W Gołębniku Mistrzów zamieszkuje kilkanaście najlepszych par rozpłodowych. Gołębie te, z mojej starej linii, po starym Krasym, oraz sprowadzane od najlepszych hodowców, lotowane były przrz wiele lat w systemie totalnego wdowieństwa i zdobyły w tym czasie wiele nagród oddziałowych i okręgowych, na koniec zdobyły Mistrzostwo w oddziale Nowy Sącz - 3 w sezonie lotowym 2012 i przeszły na zasłużoną emeryturę.

W Gołębniku Mistrzów staram się dobierać pary w ten sposób, aby ptaki pasowały do siebie pod względem rodowodu i wyglądu (oka). Paruję zarówno w tej samej linii, ptaki od tego samego hodowcy, tej samej rasy jak również staram się mieszać krew gołębi różnych ras, np. z moją starą linią, aby w ten sposób uzyskać najlepsze cechy zarówno od jednej jak i drugiej rasy, oraz z mojej starej linii.

 

Część I

Zamieszkują tutaj:

* Ptaki mające walory sprinterskie. Dominującą rasą jest tutaj rasa Janssen, oraz Janssen z krzyżówki z mojej starej linii po starym Krasym.

* Gołębie przeznaczone na średni dystans. Dominuje tu rasa: De Smet - Matthys, występują tutaj jeszcze osobniki rasy: Van Hee i Vandenabeele, również z krzyżówki z mojej starej linii.

* Gołębie przeznaczone na długi dystans: Zamieszkują tutaj Gołębie rasy AArden, Luis van Loon, Delbar, Van Hee, De Smet – Matthys.

 

Część II

Zamieszkuje tutaj kilka najlepszych par gołębi rozpłodowych, sprowadzonych w głównej mierze od znakomitych hodowców polskich i zagranicznych. Są to głównie wybrane wybitne lotniki, z mojej starej linii po starym Krasym, z wieloma nagrodami i tytułami najlepszych lotników. . Znajdują się tutaj także gołębie, z rasy Janssen,De Smet-Matthys, Delbar, Van Hee, Aarden, Vandenabeele, Van Loon. Mieszkają tutaj także ptaki od takich hodowców jak: Joachim Bahr, Robert Basiaga, Janusz Zubel, Marek Kawula i Janusz Zaremba itd..

Gołębnik lotowy składa się z czterech części:

  • Wdowce, 2 gołębniki

  • Wdowy,

  • Młode.

Gołębniki wdowców posiadają 70 funkcjonalnych cel. Gołębnik samiczek jest mały z wolierą skonstrułowaną zgodnie z belgijskimi trendami gdzie samiczki mogą się kąpać i wypoczywać po lotach .Skuteczność tej metody została u moich gołębi wielokrotnie sprawdzona. Dwa Gołębniki samców są większe, kazdy posiada swoją własną wolierę, gołąbki mogą się w nich kąpać i wypoczywać po lotach .Wdowy i wdowce to potomkowie znakomitych ras: De Smet – Matthys, Janssen, Delbar, Van Hee, Aarden, Vandenabeele, Van Loon, oraz mojej starej linii z Gołębnika Mistrzów, oraz z gołębnika rozpłodowego.

Gołębnik młodych, jest przestronnym i nasłonecznionym pomieszczeniem, z dużą wolierą gdzie gołębie mogą wypoczywać w słońcu. Przenoszone są do tego gołębnika młode z Gołębnika Mistrzów i rozpłodowego, a także znajdują się tutaj młode od bardzo dobrych hodowców Polskich: Robert Basiaga, Grzegorz Stypuła, itd.